Imię: Dżewilla

Rasa: pełna krew angielska

Ojciec: Arithmancer xx

Matka: Dżewia

urodzona: 14.02.2014.

Wzrost: 160cm

Cena: 25 tys. zł.

Klacz jako dwulatka trafiła na tor wyścigowy, gdzie przeszła trening, ale nigdy nie brała udziału w wyścigach, ponieważ w ogóle nie ma w tym kierunku talentu. Kupiliśmy ją jesienią 2016r., gdy wyprzedawane były konie nie rokujące na dobre konie wyścigowe.

Daliśmy jej  przerwę od jazdy wierzchem prowadząc tylko trening kondycyjny i gimnastyczny z ziemi. Ponownie pod siodło poszła wiosną 2018r.

Wykazuje predyspozycje do bycia świetnym, zrównoważonym koniem rekreacyjnym. Nie jest ani do pchania, ani do trzymania. Ma wydajny, szeroki stęp, nie podkłusowuje. W kłusie stabilna, wygodna. Galop, typowy folbluci- płaski, przyjemny. Nie jest płochliwa, ale woli chodzić za ogonem niż jako pierwsza. Oczywiście gdy musi to pójdzie, jednak stan pełnego relaksu osiąga na bezpiecznej, dalszej pozycji 😉

Wzrost 160cm, budowa lekka, raczej dla lekkich jeźdźców, także dzieci.

Sprawdzona zarówno pod doświadczonymi jeźdźcami jak i pod mniej doświadczonymi i dziećmi. Można na niej jeździć bez wędzidła.

Obecnie klacz w chowie bezstajennym, jednak gdy mieszkała w stajni z boksami, nie wykazywała żadnych narowów typowych dla koni xx jak łykanie, tkanie, wędrowanie po boksie.

Klacz nie ma też skłonności do kozińca- częstej przypadłości u tej rasy koni.

W stadzie bezkonfliktowa, ustępująca. Dobrze wykorzystuje paszę, je wszystko, nie wybrzydza, trzeba uważać, bo zje tyle ile dostanie/znajdzie.

Nie kuta, bezproblemowa przy werkowaniu, czyszczeniu, wiązaniu, w transporcie.

Nie sprawdzana w skokach, w lesie za końmi skakała mniejsze kłody bez oporów.

 

Na filmie najpierw dosiada Dżewilli 11-letnia Maja, która świeżo zdała brązową odznakę. Specjalnie nie wycinałam momentów gdzie Maja popełnia błędy, by pokazać, jak reaguje na to klacz.

Następnie jest część jazdy, na której Dżewilli dosiada początkująca dziewczynka. Klacz ta na co dzień nie chodzi pod początkującymi, tu chcieliśmy pokazać, że nawet pod kimś, kto ma jeszcze nieskoordynowane ruchy klacz nie robi z tego afery. Jest prowadzona na kantarze na głos instruktora.